Muzeum Auschwitz – Birkenau

JESTEŚ TUTAJ: STRONA GŁÓWNA  >  WYCIECZKI  >  Auschwitz / Oświęcim

Muzeum na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Oświecimiu-Brzezince jest najbardziej znanym miejscem w historii ludzkości. Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. Bezpośrednim powodem utworzenia obozu była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków i przepełnienie istniejących więzień.

Na Muzeum składają się głównie dwie wielkie części byłego kompleksu obozowego: Auschwitz I Stammlager i Auschwitz II Birkenau, wraz z ponad 150 obiektami budowlanymi, około 300 ruinami, autentycznymi drogami, rampą, ogrodzeniami, a także archiwalia, które przetrwały ewakuację obozu oraz zbiór ponad stu tysięcy obiektów ruchomych (m.in. walizki, buty i przedmioty codziennego użytku, pasiaki i przedmioty więźniarskie, a także przedmioty pochodzenia esesmańskiego).

Zwiedzaj Kraków z nami!

Wybierasz się do Krakowa i chciałbyś zobaczyć coś więcej niż Stare Miasto w centrum Krakowa?

Jeśli tak to znajdziesz w naszej ofercie nie tylko bazę noclegową ale i ofertę wycieczkową do byłego Obozu Koncentracyjnego – Oświecim-Brzezinka (Auschwitz-Birkenau).

Potrzebujesz więcej informacji lub indywidualnej oferty?

Skontaktuj się z nami: