Kopalnia Soli “Wieliczka”

JESTEŚ TUTAJ: STRONA GŁÓWNA  >  WYCIECZKI  >  Wieliczka Salt Mine

Kopalnia Soli „Wieliczka” – kopalnia soli kamiennej, w Wieliczce pod Krakowem. Od XIII wieku do 1772 wspólnie z kopalnią soli „Bochnia” wchodziła w skład żup krakowskich. Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata.

Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi labirynt podziemnych chodników o długości 300 km, będących pozostałością po 700-letniej eksploatacji na tym obszarze. Wielicka kopalnia usytuowana jest w zachodniej części podkarpackich złóż solnych, których wiek określany jest na około 15 milionów lat. Złoże powstało w okresie mioceńskim, wieku badeńskim, w trakcie zaniku Morza Mioceńskiego, które stało się morzem zamkniętym o wysokim stopniu zasolenia.

Najbardziej znanym i najpiękniejszym fragmentem Kopalni w Wieliczce jest ogromna kaplica Św. Kingi, która przyczyniła się do powstania Kopalni. Piękno Kaplicy wykutej w soli jest zachwycające! Poza kaplicą Św. Kingi jest w kopalni wiele innych cudnych miejsc wartych zobaczenia. Ponadto odbywają się tu koncerty, wystawy, nagrywane są też zdjęcia do filmów.

Zwiedzaj Kraków z nami!

Wybierasz się do Krakowa i chciałbyś zobaczyć coś więcej niż Stare Miasto w centrum Krakowa?

Jeśli tak to znajdziesz w naszej ofercie nie tylko bazę noclegową ale i ofertę wycieczkową do Kopalni Soli w Wieliczce.

Potrzebujesz więcej informacji lub indywidualnej oferty?

Skontaktuj się z nami: